Ciekawe zastosowania kontenerów.

Niegdyś kontenery służyły jedynie do transportu towarów na statkach. Dzisiaj ich przeznaczenie znacznie się rozszerzyło. Nie jest to już jedynie pojemnik to przewożenia ładunków, ale również idealnie sprawdza się w roli biura czy nawet małego mieszkania.
Najpopularniejszy kontener jest to tradycyjnie metalowa skrzynia, której wymiary oraz cała konstrukcja została zunifikowana.  Służy on do przewozu paczek, przesyłek, skrzyń, oraz innych przedmiotów najczęściej umieszczanych na europaletach.  Ujednolicenie kontenerów niemal na całym świecie ma na celu przyśpieszenie przeładunku. Łatwiej jest przetransportować sam kontener  jeśli ma on cały czas te same wymiary, niezależnie od tego z jakiego miejsca w świecie płynie bądź przyjeżdża. Zadaniem jego jest nie tylko transport, ale również ochrona przewożonego ładunku. Ochrona polega zarówno na zabezpieczeniu przed warunkami atmosferycznymi jak również mechanicznymi. Można do niego załadować nawet cysternę.
Istnieje nawet dokładna definicja kontenera stworzona przez Komitet techniczny ISO TC 104   w 1968 roku. Zgodnie z nią kontener jest urządzeniem transportowym trwałym, o konstrukcji, która gwarantuje wielokrotne użycie. Budowa kontenera umożliwia jego przewóz jednym bądź wieloma różnymi środkami transportu, bez konieczności przeładowywania zawartości. Kontener powinien być odpowiednio wyposażony w elementy ułatwiające jego mocowanie, czy manipulowanie nim, jak również przeładunek.
W roku  1968 ustalono również jakie wymiary, wagę, wytrzymałość, oznakowanie oraz konstrukcję powinny mieć kontenery.
Mogą mieć one długość 20,30,40 lub 45 stóp. A jeśli mowa o ładowności to najczęściej nie przekracza ona 28 ton.  Każdy kontener musi posiadać odpowiednie oznaczenie, numerację. Wewnątrz każdego znajdują się haki oraz odpowiednie punkty zaczepień.
Wyróżnić można wiele rodzajów kontenerów. Mogą to być kontenery uniwersalne,  chłodnicze, zbiornikowe,  z wentylacją, platformowe,izotermiczne, ogrzewane, kontenery-cysterny,  kontenery-agregaty. Znane są również te z otwartym dachem bądź otwartymi bokami. Niektóre mogą mieć podwyższoną wysokość bądź również szerokość
Firma Hepamos oferuje na przykład różne rodzaje kontenerów modułowych. Świetnie nadają się na portiernie, czy budynki modułowe. Kontenery budowlane można wynająć bądź kupić. Hepamos wykonuje również budynku modułowe, których podstawą są standardowe kontenery dwudziesto-stopowe bądź inne na życzenie inwestora. Obiekt może składać się z wielu kontenerów. Wewnątrz bez problemu można zainstalować przyłącza wodno-kanalizacyjne, grzewcze, cze elektryczne. Nie ma problemu również z montażem klimatyzacji. W kontenerach montuje się stolarkę drzwiową i okienną. Już na etapie produkcji wnętrze modułów jest wykańczane poprzez montaż podłóg, wyposażenie w ceramikę sanitarną, czy oświetlenie. Również elewacja może być już wykonana na etapie produkcji.
Aby zapoznać się z pełną ofertą bądź galerią realizacji warto wejść na stronę http://www.hepamos.com.pl/pl/ . Hepamos jest w stanie kompleksowo zająć się obsługą całego zamówienia począwszy od przygotowania projektu do oddania pod klucz konkretnego budynku modułowego.

kontener

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *