Co zamiast firan i zasłon?

Rolety to ważny element wystroju każdego okna. Wpływają na intensywność, jakość i charakter światła przedostającego się do wnętrza, a dzięki minimalistycznej formie nadają się do każdego pomieszczenia.

Aranżacja okna

Ze względu na duże znaczenie wystroju okna dla wyglądu całego pomieszczenia, warto zaznajomić się z możliwościami jego aranżacji. Okno będzie idealnie spełniać swoją funkcję, jeśli wpłynie na światło dostające się do wnętrza w sposób odpowiadający wystrojowi: podkreślający jego styl. Inaczej będzie się zachowywać światło przechodzące przez niczym nieosłonięte okno, a inaczej, gdy okno zasłonięte jest materiałem: zasłoną, firaną czy roletą. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy oraz stwarza inne wrażenia wizualne.

Zasłony i firany związane są z pewnymi dodatkowymi kwestiami dotyczącymi zamocowania ich na oknie. Do tego celu wykorzystuje się różnego rodzaju i kształtu karnisze. Najczęściej montowane są one na ścianie czy suficie, ale w bardziej minimalistycznych pomieszczeniach stosuje się również karnisze mocowane na samym oknie. Rolety z kolei to przede wszystkim duża wygoda oraz ogromna różnorodność wzorów, kolorów i stylów.

Różnorodność rolet

W zależności od charakteru okna, w którym ma się znaleźć roleta, a także od stylu całego wnętrza i preferencji użytkowników, wybierać można spośród wielu rodzajów aranżacji. Ich bogatą ofertę zapewnia firma usługowa Start, którą znaleźć można pod adresem www.lublinrolety.pl. Bogactwo produktów dotyczy w niej nie tylko rolet, ale także żaluzji, moskitier, plis oraz osłon zewnętrznych. Wśród rolet wyróżniają się:

  • Rolety w kasecie z tkaniną – sprawdzają się one idealnie w pomieszczeniach wo każdym stylu dzięki różnorodności kolorów oraz materiałów i ich wzorzystości. Posiadają zaokrągloną kasetę, mechanizm koralikowy z hamulcem oraz prowadnice boczne. Elementy te zapewniają doskonałe odcięcie dopływu światła z zewnątrz oraz pozwalają na wygodną regulację stopnia zasłonięcia okna poprzez możliwość zatrzymania rolety na danej wysokości.
  • Rolety w kasecie typu dzień i noc – różnią się one od wcześniej opisanych rolet zastosowaną tkaniną, która dzieli się na dwa typy, przez co cały materiał podzielony jest na poziome pasy. Naprzemiennie występują tu pasy materiału przepuszczającego światło i zaciemniającego. Wraz z możliwością regulacji długości rolety, pozwala to w niemal nieograniczonym stopniu kontrolować dopływ światła za dnia i w nocy.
  • Rolety mini i wolnowiszące – są to opcje bez kaset. Ich największym atutem jest łatwość montażu. Nie stawiają ograniczeń w kwestii materiałów, jednak brak prowadnic sprawia, iż nie odcinają dopływu światła z zewnątrz w stu procentach.
  • Rolety dachowe – są odpowiednikiem rolet w kasecie z tkaniną, jednak ich budowa umożliwia zastosowanie w oknach typu dachowego.

Jak widać różnorodność aranżacji okna jest naprawdę duża. Każdy z przedstawionych rodzajów rolet ma swoje określone funkcje. Wszystkie jednak łączy minimalizm i prostota, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w nowoczesnych, ale i klasycznych wnętrzach o minimalistycznym charakterze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *