Deski dębowe – dlaczego są tak często wybierane?

Podczas urządzania swojego mieszkania pojawia się wiele dylematów. Wybór mebli, kolorów ścian oraz dodatków nie jest łatwym zadaniem. Jedną z ważniejszych decyzji jest wybranie podłogi. Aktualnie na rynku mamy szeroki wybór począwszy od kafelek, dywanów, paneli, aż po podłogi z naturalnego drewna.

Jaką podłogę wybrać?

W wielu domach i mieszkaniach – tych nowoczesnych, jaki i starych, często można zobaczyć podłogi drewniane. Taki rodzaj podłogi jest bardzo trwały, dlatego też po wielu latach wygląda perfekcyjnie. Są one zatem najczęściej wybierane i polecane przez sprzedawców, jak i przez użytkowników. Podłoga ma bardzo duży wpływ na wygląd wnętrza. Deski dębowe wykonane są z najwyższej jakości litego drewna, dodatkowo dostępne są w różnorodnej kolorystyce, dzięki czemu można w łatwy sposób dopasować podłogę do oczekiwań klienta. Widoczne naturalne na deskach sęki dodają pomieszczeniom szlachetnego i niepowtarzalnego wyglądu.

Jakie inne zalety posiadają deski dębowe, oprócz wizualnych?

Deski dębowe są produktem ekologicznym. Wykonane są z drewna dębowego, dlatego są w 100% naturalne i odnawialne. Odpowiednio zabezpieczone deski są odporne na uszkodzenia, takie jak zarysowania i wgniecenia. Ich odpowiednia grubość pozwala na kilkukrotne jej szlifowanie oraz lakierowanie. Dzięki takim czynnościom podłoga przez wiele lat będzie zachwycała swoim wyglądem. Lakierowanie nadaje jej blasku, a domownicy mogą odczuwać satysfakcję z eleganckiego wyglądu pomieszczenia. Każda deska wykonana z drewna dębowego ma swój niepowtarzalny wygląd. Nie ma możliwości, aby dwie deski wyglądały identycznie. Deski dębowe są zatem starannie selekcjonowane ze względu na ilość i wielkość sęków oraz kolorystykę. Poprzez taką segregację klient ma możliwość wybrania odpowiedniego rodzaju desek dębowych. Do pomieszczeń nowoczesnych warto wybrać deski z mniejszą ilością sęków, z kolei pomieszczenia urządzone w stylu rustykalnym świetnie zgrają się z podłoga o większych, efektowniejszych sękach. Deski dębowe mają jeszcze jedną ważną cechę – są ciepłe. W odróżnieniu od płytek PCV oraz kafelek ceramicznych, podłoga wykonana z drewna naturalnego jest zdrowym izolatorem termicznym. Dzięki tej właściwości zatrzymują w pomieszczeniu ciepło, dając przytulną i miłą atmosferę. Dodatkowo poprzez zabezpieczenie desek dębowych odpowiednim lakierem lub olejem sprawia, że są one bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

Deski dębowe dostępne są w wielu naturalnych odcieniach – od najjaśniejszych po najciemniejsze. Mnogość tonacji koloru sprawia, że każdy klient znajdzie odpowiedni rodzaj podłogi do wnętrza swojego domu. Jednym z polecanych stron internetowych, gdzie można zakupić deski dębowe w wysokiej jakości i w wielu odcieniach jest Firma Parkiety Dla Ciebie http://parkietydlaciebie.pl/produkty/deska-debowa/ . Na podanej stronie internetowej można zapoznać się z dostępnymi produktami oraz zadzwonić pod wskazany numer w celu ustalenia szczegółów zakupu. Firma profesjonalnie podchodzi do każdego klienta zapewniając wysoki standard obsługi i świadczonych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *