Druk na szkle- świetny pomysł aby odmienić mieszkanie.

Szkło od zawsze wydawało się materiałem zimnym, surowym, ale eleganckim, wręcz idealnym dodatkiem do nowoczesnych domów. Nie każdy jednak decydował się na na szkło w mieszkaniu z uwagi na to, że wnętrze może wydawać się mało przytulne, blade, bez kolorów.

Dzisiaj już nie trzeba rezygnować ze szkła. Jest to materiał godny uwagi, łatwy do czyszczenia, elegancki. Szkło wcale nie musi być nudne. Dzisiaj istnieją techniki druku cyfrowego na szkle. To prawdziwa rewolucja w dekoracji wnętrz. Odpowiednio dobrany nadruk nada delikatności, ciepła, kolorów. Taki element może całkowicie zmienić wystrój wnętrza i jego postrzeganie. Już nie będzie nie przyjazne i zimne, a kolorowe, przyciągające wzrok i modne.

Takie szkoło znajduje zastosowanie niemal w całym mieszkaniu. Nadaje się na kabiny prysznicowe, szklane fronty meblowe, blaty szklane na stoły bądź szafki. Mogą tworzyć przeszklone drzwi, wypełniać przestrzenie pod szafkami kuchennymi wiszącymi. Są również świetnym elementem dekoracyjnym w postaci obrazków na ścianę. Ze szkła tworzy się parawany, nowoczesne balustrady, szklane zabudowy, Nadają się również na witryny meblowe czy kasetony.

Metoda drukowania na szkole przypomina tą wykorzystywaną w drukarkach komputerowych. Cały proces nie wymaga specjalnych przygotowań. Nie potrzeba przygotowywać sit drukarskich więc opłaca się wykonywać nawet pojedyncze, niepowtarzalne wzory. Zdjęcie dostarczane do druku powinno mieć minimalną rozdzielczość 300 dpi. W przypadku samodzielnego przygotowywania zdjęcia do druku należy uwzględnić tzw. spady (czyli z ang. bleed) 3-5 mm, w przypadku kiedy grafika ma dochodzić do samego brzegu zadrukowywanej powierzchni. Zalecanymi formatami plików przesyłanych do druku są TIFF, PDF, EPS, JPEG.

Maksymalna wielkość nadruku wynosi 3200×2500 mm. Uzyskana jakość jest zależna od rodzaju przesłanego materiału graficznego, głównie od rozdzielczości zdjęcia.

Przed rozpoczęciem nadruku w szkle przyciętym do odpowiednich rozmiarów wycina się wszystkie potrzebne otwory na klamki, kontakty czy włączniki, jak również otwory na śruby przykręcające szkło do ściany. Szkło można wybrać o różnej wielkości oraz grubości. Najczęściej stosuje się takie, które pozbawione jest zielonego odcienia, o obniżonej zawartości żelaza

Technologia cyfrowa umożliwia osiągnięcie świetnej jakości. Użycie do druku sześciu bazowych kolorów gwarantuje osiągnięcie rozdzielczości 360 dpi. Używane do nadruków szyby hartowane są w pełni bezpieczne dla użytkownika. Te używane przez firmę Glass House są zgodne z normą EN 12600. Ponadto mają podwyższoną odporność na pękanie na skutek naprężeń termicznych.

Warto czasem odmienić swoje mieszkanie. Nie trzeba od razu wykonywać remontu całego mieszkania. Czasem wystarczy zmienić jeden element, dodać mieszkaniu trochę kolorytu, a całe wnętrze może wydać się odmienione. Szczególnie często wykorzystywane jest szkło drukowane w kuchni. Tam stanowi zarówno element dekoracyjny jak i praktyczny, łatwy do czyszczenia. Szkło umieszcza się często pod wiszącymi szafkami kuchennymi. Nawet w pobliżu kuchenki może być stosowane. Szkło jest odporne an wysokie temperatury i bez problemu można go używać w kuchni. Wchodząc na stronę http://glasshouse.com.pl/nadruki-na-szkle-cennik można zapoznać się z ofertą firmy Glass House mającą duże doświadczenie w nadrukach na szkle.

stained-glass-5-1540112

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *