Jak dobrać i gdzie kupować odzież roboczą dla pracowników?

Jak dobrać i gdzie kupować odzież roboczą dla pracowników?

Odzież robocza ma na celu zapewnienie odpowiedniego komfortu i bezpieczeństwa pracy na różnych stanowiskach. Gdzie kupować ubrania robocze?

Kiedy należy stosować odzież roboczą?

Przepisy Kodeksu pracy wskazują, że odzież robocza jest przeznaczona do stosowania w sytuacji, gdy:

  • ubrania własne pracowników mogą być zniszczone albo zabrudzone podczas pracy
  • pojawiają się szczególne wymagania związane z BHP, wymogi sanitarne albo technologiczne

W takich przypadkach pracodawca powinien zaopatrzyć pracowników w odzież roboczą nieodpłatnie. Pozostaje ona wtedy we własności pracodawcy i udostępniana jest pracownikom, dlatego po rozwiązaniu umowy pracownik musi ją oddać.

Rodzaje ubrań roboczych

Obecnie przedsiębiorcy mają do dyspozycji szeroką gamę różnych typów odzieży roboczej, dlatego też może być ona dopasowana indywidualnie do konkretnego stanowiska pracy i warunków, które na nim panują.

Do najczęściej używanych ubrań roboczych zaliczają się:

  • koszulki polo
  • koszule flanelowe
  • spodnie do pasa
  • spodnie ogrodniczki
  • bluzy – polary
  • kurtki – przejściowe i zimowe

Odzież robocza może być także podzielona pod kątem jej przeznaczenia na zimową oraz na letnią.

Gdzie kupować odzież roboczą dla pracowników?

Obecnie najczęściej odzież robocza dla pracowników jest kupowana w sklepach BHP, które specjalizują się w sprzedaży produktów związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy.

Również ubrania robocze można zamawiać bezpośrednio na stronach internetowych wybranych producentów.

Poszukując odpowiedniej odzieży dla pracowników, warto zwrócić uwagę na oferty rodzimych firm. Sprawdzony polski producent odzieży roboczej może zaprezentować szeroką gamę produktów w przystępnych cenach. Kupując u niego, wspiera się polski biznes!

Jak dobrać odpowiednie ubrania robocze?

Dobór odpowiednich ubrań dla pracowników może być dużym problemem, gdy nie wiadomo, jakie z nich będą najlepsze na dane stanowisko.

Najczęściej pracodawca ustala rodzaje odzieży roboczej wraz z pracownikami i dodatkowo może skonsultować się wtedy ze specjalistą do spraw BHP.

Wybierając odpowiednią odzież, należy uwzględnić między innymi warunki na stanowisku pracy, w tym czynniki pogodowe, jakość odzieży, jej rozmiary, aby pracownicy mogli pracować w niej komfortowo i nie była ona narażona na szybkie uszkodzenie.

Warto pamiętać o tym, że informacje dotyczące stosowanej odzieży roboczej, a także okresów jej użytkowania, powinny być zawarte w dokumentacji, na przykład w tabelach norm przydziału oraz w regulaminie pracy.

Odzież robocza z logo – czy warto ją kupić?

Coraz większym zainteresowaniem wśród pracodawców cieszy się także odzież BHP z logo. Może dostarczyć ją także polski producent odzieży roboczej, który wykonuje takie usługi na zamówienie.

Personalizowanie odzieży roboczej przez wykonanie na niej logo pozwala na wyróżnienie pracowników oraz na promowanie firmy jeszcze skuteczniej. Najczęściej personalizuje się koszulki oraz kurtki i bluzy dla pracowników.

Logo oraz inne informacje na odzieży mogą być nadrukowane, wyhaftowane, stosuje się także naszywki.

Ile kosztuje odzież robocza BHP?

Ceny związane z zakupem tego typu odzieży są głównie zależne od jej rodzaju, jakości oraz od producenta.

Koszt zakupu bawełnianej koszulki polo to zwykle od około 25 do 50 złotych, natomiast bluzy polarowej – od około 60 złotych. Więcej kosztują dobrej jakości spodnie – w tym przypadku koszt to około 120-150 złotych. Najwięcej trzeba będzie zapłacić za kurtki, na przykład softshell lub kurtki zimowe – ceny wynoszą nawet ponad 200 złotych.

Z cenami odzieży roboczej wielu producentów można bliżej zapoznać się online na ich stronach i w sklepach BHP online.

 

Dodaj komentarz