Jak otworzyć własną kawiarnię?

Marzysz o otwarciu własnego lokalu? Kawiarnia to twoje marzenie? Spełnij je, zacznij działać. To wcale nie jest takie trudne. Wymaga oczywiście wiele pracy, niekiedy wyrzeczeń, ale nie ma nic przyjemniejszego niż pozytywne efekty swojej własnej pracy i dobrze prosperujący lokal.
Jakie formalności należy spełnić pragnąc otworzyć własny biznes?
W wielu miastach brakuje miejsca gdzie można w spokoju posiedzieć wypić, kawę, zjeść dobre ciastko i się zrelaksować. Lokal w którym można umówić się na plotki, odpocząć po ciężkim dniu w pracy to świetny pomysł na biznes.  Prowadzenie każdej firmy wymaga ogromnego zaangażowania. W pierwszych latach nie można liczyć na urlop, gdyż trzeba wszystkiego samemu dopilnować. Warto już od początku mieć własną wizję na dany lokal, to jak ma on wyglądać, gdzie ma sie znajdować oraz co ma oferować klientom. Sam proces zakładania firmy trwa sporo czasu. Może to zająć kilka tygodni wraz z całym zbieraniem pozwoleń oraz koncesji. Niekiedy wszystko przeciąga się w czasie. Pierwszym krokiem od którego należy zacząć jest rejestracja firmy.  Kiedyś odwiedzało się Urząd Gminy, ZUZ i inne. Dzisiaj należy wejść na stronę internetową http://firma.gov.pl. Tam podaje się swoje dane personalne a także inne dotyczące zakładanej działalności. Następnie generuje się formularz CEIDG-1. Ten właśnie zanosi się do Urzędu Gminy bądź wysyła pocztą elektroniczną. W przypadku zakładania spółki konieczna jest wizyta zarówno w Urzędzie Skarbowym oraz w ZUSie. Wpisując działalność do KRS należy uiścić opłatę z tytułu wpisu sądowego. Należy ponieść również inne koszty na przykład za otrzymanie różnych wymaganych koncesji oraz pozwoleń.
W ciągu siedmiu dni od złożenia wniosku w Urzędzie Gminy należy spodziewać się kontaktu ze strony urzędnika. Wnioski można również składać na stronie http://epuap.gov.pl. Tak zakłada się zaufany profil. Wymagana jest jednorazowa wizyta w urzędzie w celu potwierdzenia danych zawartych w profilu.  Przy zakładaniu działalności należy określić przedmiot działalności zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności.
Niezbędne jest założenie konta w banku, w przypadku kiedy należności oraz zobowiązania przekraczają 15 tyś euro,  a do tego niekiedy wymagana jest firmowa pieczątka na której powinna się znaleźć pełna nazwa firmy, adres, oraz NIP/REGON.
Nie przekraczając tej kwoty, posiadanie konta w banku nie jest obowiązkiem.
Po załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności należy znaleźć odpowiedni lokal, który będzie spełniał warunki przeciwpożarowe, jak również te kontrolowane przez Sanepid. W przypadku nowego lokalu Sanepid wymaga cały szereg niezbędnych dokumentów.
Lokal powinien być tak urządzony, aby już od wejścia zachęcał klientów do pozostania na dłuższą chwilę. Mile widziane są zarówno stoliki i krzesła, ale również wygodne kanapy, fotele, hamaki, poduchy. Meble do kawiarni powinny być zarówno funkcjonalne jak i wygodne. Takie właśnie produkowane są przez firmę Stolbar. Firma swoją kompleksową ofertę przedstawiła na stronie http://stolbar.net.pl/meble-do-kawiarni/. Wykonywane meble mogą poszczycić się wysoką jakością wykonania. Dzięki czemu będą służyły w kawiarni przez wiele lat. Nawet najbardziej wymagający klienci z pewnością docenią meble wykonane przez Stolbar.

kawiarnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *