Jak wybrać domek narzędziowy?

Każdy szanujący się majsterkowicz potrzebuje miejsca na swoje narzędzia. Powinny być one uporządkowane i w zasięgu ręki – nic nie dezorganizuje pracy tak, jak trudny dostęp do podstawowych akcesoriów – kluczy, śrubokrętów, młotka.

Z myślą o pracusiach tworzy się specjalne półki, walizki z przegródkami oraz opakowania na poszczególne przyrządy. Gdzie jednak to wszystko zmieścić? Nie każdy posiada garaż, piwnice w większości przypadków zajęte są przez wyroby żon oraz mam, zatem co może począć zapalony kolekcjoner śrubek i gwoździ? Idealnym rozwiązaniem dla takich osób jest domek narzędziowy.

DLA KLIENTÓW Z OGRODEM

Na zakup domku narzędziowego może pozwolić sobie każdy z wolnym miejscem na podwórku. Nie dość, że ułatwi to zachowanie porządku, to jeszcze może się naprawdę podobać – domek narzędziowy zazwyczaj wykonany jest z drewna, można pomalować go na swój ulubiony kolor. To na pewno doda uroku, będzie chciało się tam zaglądać. Co ważne, domki są o wiele przyjemniejsze dla oka od zwykłego, szarego garażu. Mogą zostać też dowolnie udekorowane.

TRUDNY WYBÓR

Rodzajów i rozmiarów domku narzędziowego jest wiele. Wybór jest bardzo szeroki, zatem trzeba dobrze przemyśleć, w jakim celu chcemy go zakupić. Należy rozpatrzyć szereg kryteriów przy wyborze właściwego domku. Między innymi:

  • rozmiar i ilość narzędzi – wielkość domku rośnie wprost proporcjonalnie do zaplanowanej ilości i rozmiaru przechowywanych narzędzi. Dla drobnych zbiorów takich jak śruby, obcęgi i klucze, zaleca się dobranie mniejszego domku. Jeśli jednak klient poszukuje miejsca do przechowywania kosiarek, dużych koszy, wędek czy nawet rowerów, powinien zdecydować się na większy model;
  • funkcje – przed wybraniem odpowiedniego produktu należy zastanowić się także, do jakich celów zostanie wykorzystany. Niektórzy domku narzędziowego używają w charakterze pracowni, wtedy musi być on oczywiście większy, niż wtedy, gdy miałby służyć tylko do przechowywania narzędzi;
  • estetyka – niektóre domki narzędziowe posiadają okna, drabinki, a nawet schodki. Decyzja należy do kupującego – zależy to przede wszystkim od jego gustu, tego, czy pracuje w dzień (w takim wypadku okno pozwoli zaoszczędzić energię), czy w nocy. Ważne jest również, aby domek pasował do otoczenia – ma on bowiem upiększać nasz ogród czy działkę, a nie przeszkadzać czy odpychać.

Przed wyborem swojego wymarzonego domku, najlepiej jest odwiedzić dobrze zaprojektowaną stronę sklepu lub producenta, który posiada ofercie ten produkt, na przykład stronę firmy Complex (http://www.complex.gda.pl/_drewno/index.php?p=domki&sc=329&page=2), która w przejrzysty sposób prezentuje swój asortyment.

BEZPIECZEŃSTWO

Umieszczając narzędzia w domku, można mieć pewność, że nie uszkodzą się, ponieważ przechowywane będą w bezpiecznym miejscu, chroniącym przed wilgocią oraz słońcem. Z takiej „budowli” nikt nic nie ukradnie – domek można zamykać na klucz, odcinając drogę potencjalnemu złodziejowi. Podobnie sprawa ma się w przypadku dzieci, które często mogą chcieć pożyczyć sobie jakieś narzędzie do zabawy – aby zapobiec nieszczęściu, warto przechowywać  wszystkie niebezpieczne akcesoria w jednym miejscu, do którego pociecha nie ma dostępu. Domek narzędziowy daje klientowi taką możliwość.

Zakup domku narzędziowego powinien być przemyślany, nie należy dokonywać tego pochopnie. Przed jego wyborem trzeba zwrócić uwagę na omówione wyżej kwestie, upewnić się, co komponuje się najlepiej z domem, ogrodem, otoczeniem klienta. Gdy pojawi się już on na działce, będzie idealnym jej dopełnieniem, pomoże również zachować porządek i utrzymać bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *