Jak zaprojektować własne mieszkanie?

Z sezonu na sezon coraz większą uwagę przywiązuje się do wystroju i aranżacji wnętrz. Liczne programy telewizyjne, czasopisma i portale internetowe przekonują, że urządzenie mieszkania wymaga od jego właściciela jedynie dobrego pomysłu, kilku narządzi i niewielkiego budżetu. Czy rzeczywiście jest to takie proste? Czy przeciętny człowiek jest w stanie urządzić całe mieszkanie bez udziału eksperta?

W niniejszym tekście przedstawionych zostanie kilka pomysłów dotyczących aranżacji wnętrz. Wskazane zostaną również przypadki, w których warto jest skorzystać z pomocy profesjonalnego biura architektonicznego.

Jak zaprojektować i urządzić własne mieszkanie?

Zaprojektowanie, a zmiana aranżacji i urządzanie mieszkania to zupełnie różne kwestie. Aranżacja to wybór kolorów, dodatków, mebli i tkanin. Natomiast zaprojektowanie wymaga rozplanowania przestrzeni, ustawienia mebli oraz punktów świetlnych, co często okazuje się być dużym wyzwaniem szczególnie dla osób, które posiadają problemy z wyobraźnią przestrzenną. Poniżej przedstawionych zostanie kilka pomysłów, które pomogą właścicielom w aranżacji mieszkania.

Stonowane i jasne kolory

Beże, brązy i szarości to bazy kolorystyczne, na których można wykreować nowoczesne i eleganckie wnętrze. W połączeniu z prostymi formami mebli mogą stanowić wspaniałą podstawę do zabawy z dodatkami. Ponadto, takie zestawy kolorystyczne są ponadczasowe, wystarczy wymienić wzór poduszek lub dywanu, aby wnętrze zyskało zupełnie nowy charakter.

Ponadczasowe meble

Wybierając meble do mieszkania należy pamiętać o ich trwałości. Najlepiej wybierać proste modele wykonane z wysokiej jakości materiałów. Nie warto inwestować w zestawy meblowe, które umożliwiają tylko jeden sposób ustawienia. Meble modułowe stanowią bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy lubią zmiany. Dzięki wieloelementowej konstrukcji są oni w stanie zmieniać położenie swoich mebli w dowolny sposób, bez zbędnego wysiłku.

Kiedy warto skorzystać z porady profesjonalisty?

Z oferty biura architektonicznego warto jest skorzystać wtedy, gdy występuje potrzeba zaprojektowania nowego mieszkania od podstaw. Projektanci wnętrz zwracają uwagę na takie kwestie jak nasłonecznienie i funkcjonalność pomieszczenia, a nie jedynie jego aspekt estetyczny.

Należy również pamiętać, że mieszkanie to nie jedynie pokój gościny, ale również kuchnia, czy łazienka, w projektowaniu których wyczucie stylu kończy się zazwyczaj na doborze koloru kafelek i frontów szafek. Dzięki pomocy architekta nie będziemy musieli martwić się o takie kwestie jak zachowanie ciągu kuchennego, czy dobór odpowiedniej armatury łazienkowej

Jak znaleźć dobrego architekta?

W wyborze właściwego biura architektonicznego najlepiej jest kierować się portfolio zamieszczonym na stronie danego biura, np. http://projektmimo.pl/architekci-projektanci-wnetrz, lub opiniami jego dotychczasowych klientów. Nie należy wykazywać zbędnego pośpiechu w podejmowaniu niniejszej decyzji. Wybór dobrego architekta, który będzie w stanie odzwierciedlić wizję i potrzeby swojego zleceniodawcy jest niezwykle ważny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *