Kamień naturalny

Moda na kamień naturalny wciąż nie przemija. Bogata struktura kamienia naturalnego daje niewyczerpane możliwości komponowania go z każdym materiałem użytym do wyposażenia wnętrz. Doskonale sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach a jeszcze lepiej w rustykalnych czy eklektycznych. Ze względu na urodę tego materiału wykorzystuje się go najczęściej do wykończenia pomieszczeń o charakterze reprezentacyjnym. 

Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego materiału warto zweryfikować go w naturalnym i sztucznym świetle. Wyjątkowość kamienia naturalnego polega na jego strukturze ukrywanej lub wydobywanej przez światło. Dlatego kluczem do sukcesu jest właściwe wyeksponowanie gotowej powierzchni oraz jej oświetlenie. Bogactwo kolorystyki i różnorodność faktury sprawiają, że najwyżej oceniane są właśnie jego walory estetyczne.

Kamień naturalny jest materiałem budowlanym zdrowym pod każdym względem. Nie wywołuje alergii, nie emituje substancji toksycznych i nie zanieczyszcza środowiska naturalnego. Jego ogromną zaletą jest możliwość wielokrotnej obróbki. Jest trwały i odporny na zarysowania i wszelkiego rodzaju uszkodzenia, w praktyce niezniszczalny. Kamień naturalny nawet starzeje się pięknie nabierając z czasem odmiennego lecz zawsze pięknego wyglądu.

Kamień naturalny wykorzystywany jest do tworzenia dużych powierzchni lub tylko fragmentów, często łączy się go z innymi materiałami by wydobyć jego urodę. Tworzy wyśmienite kompozycje ze szkłem, surowym tynkiem czy płytkami ceramicznymi. Kamień naturalny wykorzystuje się również jako detal architektoniczny czy też detal mebla podkreślający jego elegancję i nowoczesny charakter. Trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości, odporność na ścieranie i zarysowania predestynują ten materiał do wykorzystywania we wnętrzach do wyłożenia podłogi i to bez względu na wielkość oraz nadany styl konkretnemu pomieszczeniu. Stosuje się go również w miejscach przejściowych, podestach, ogrodach, holach i przedsionkach.

Granit i marmur to dwa najczęściej wykorzystywane gatunki kamienia naturalnego. W dalszej kolejności wapienie, piaskowiec, łupek i trawertyn. Kamień naturalny wykorzystuje się również do wykańczania kominków, gdzie jego struktura idealnie pasuje do tego zadania.

Na powszechność użycia i popularność kamienia naturalnego wpływa również fakt w miarę łatwego montażu tego materiału budowlanego oraz jego walory użytkowe i estetyczne, a także dostępność. Atrakcyjność użytkowania kamienia naturalnego podnosi również możliwość posiadania gotowych wyrobów, które od raz można zamontować w swojej kuchni czy łazience. Kamienne umywalki nablatowe i wolnostojące, luksusowe wanny z kamienia, gotowe kombinacje mozaiki i parkietów kamiennych a także różnorodne akcesoria łazienkowe a nawet oryginalne kamienne lampy ogrodowe. Wszystko to przygotowane przez mistrzów kamieniarstwa. http://www.kameno.pl

O sukcesie wnętrza, do którego użyto kamienia naturalnego będzie decydował odpowiednio dobrany materiał. Oprócz urody kamienia, na decyzję wyboru konkretnego materiału powinny mieć wpływ również inne jego cechy: ścieralność, twardość, nasiąkliwość i porowatość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *