Meble restauracyjne – jaki styl wybrać? Sprawdź przegląd!

Meble restauracyjne – jaki styl wybrać? Sprawdź przegląd!

Meble do restauracji mogą mieć różne style. Na co warto się zdecydować? Wszystko zależy od pomysłu na aranżację wnętrza. Sprawdź najpopularniejsze style mebli restauracyjnych!

Tradycyjne meble do restauracji

Chociaż obecnie wiele restauracji ma nowoczesny styl, to jednak nadal bardzo dużym powodzeniem cieszą się te o klasycznym wystroju. W takich lokalach najlepiej będą sprawdzały się tradycyjne meble wykonane z drewna, które zdobione są efektownymi detalami nadającymi im luksusowy wygląd.

W takiej restauracji najczęściej ustawiane są solidne drewniane stoły i towarzyszą im także tapicerowane, drewniane krzesła. Dodatkowo wnętrze może być uzupełnione o drewnianą ladę barową oraz o kredensy, komody i inne meble w tradycyjnym stylu.

W poszukiwaniu tradycyjnych mebli do lokali gastronomicznych sprawdzić przede wszystkim meble restauracyjne Stolbar. Firma ta specjalizuje się w produkcji tradycyjnych mebli drewnianych, które bazują na wysokiej klasie materiałach i zachwycają swoim dopracowaniem w najdrobniejszych detalach.

Meble do restauracji w stylu loft

Loft to bardzo popularny styl w aranżacji wnętrz, który obecnie wybierany jest często do wielu lokali gastronomicznych. Charakteryzuje się surowym, przemysłowym wyglądem, ponieważ wzorowany jest na dawnych manufakturach.

Loftowe meble restauracyjne wykorzystują przede wszystkim materiały jak metal, drewno lite lub jego imitacja, a także beton. W takich wnętrzach można zobaczyć przede wszystkim stoły drewniane na metalowych ramach, metalowe krzesła, na przykład pokryte kolorową emalią czy też oświetlenie w stylu loft, które wykorzystuje żarówki Edison z widocznymi filamentami, czyli drucikami.

Ciekawym wyborem może być też wykończona betonem lada lub meble wykonane z litego drewna łączonego z żywicą, która nadaje im oryginalny wygląd.

Restauracja w stylu glamour

Glamour jest stylem bogatym, pałacowym, luksusowym, jednak można zobaczyć w nim również wpływy nowoczesnych aranżacji. Restauracje w stylu glamour wymagają zatem dobrania odpowiednich mebli. Co warto do nich wybrać?

Taki styl aranżacji wnętrz jest bardzo efektowny, dlatego duże znaczenie ma aranżacja wnętrza, aby nadać całości ekskluzywny wymiar.

W takich przestrzeniach często wykorzystywane są meble wykonane z kamienia jak marmur albo drewna, zdobione złotymi detalami, na przykład w postaci nóżek. Wśród krzeseł szczególnym powodzeniem cieszą się meble tapicerowane welurem – aksamitem, na przykład w kolorach jak szmaragdowy, granatowy, pudrowy róż czy beżowy.

Nowoczesne meble do restauracji

Nadal dużym powodzeniem cieszą się też nowoczesne meble do restauracji. Takie umeblowanie wyróżnia się prostymi, ale funkcjonalnymi formami, najczęściej geometrycznymi, bez zbędnych detali.

Do produkcji takich mebli często używane jest szkło, płyty laminowane, także na wysoki połysk, eleganckie drewno.

W nowoczesnym stylu oferowane są również meble restauracyjne Stolbar, które powstają na indywidualne zamówienie. Firma uzupełnia je również o efektowne dodatki, na przykład jak oświetlenie LED, które nadaje im współczesny wymiar.

 

Dodaj komentarz