Narzędzia które warto mieć w swoim warsztacie

Żaden prawdziwy majsterkowicz nie może się obyć bez przydomowego warsztatu. Posiadanie odpowiednich narzędzi bardzo się przydaje zwłaszcza posiadając dom z działką, na której zawsze jest coś do naprawienia. Jednak również mieszkając w bloku czy apartamencie czasami przydaje się pod ręką odpowiedni śrubokręt czy metrówka. Jakie więc narzędzia przydają się w przydomowym warsztacie? W co warto zainwestować, a co z powodzeniem można pominąć.

  • Jakże mały ale przydatnym narzędziem są kombinerki. Za ich pomocą można wyjąć niepotrzebnego gwoździa. Można przy ich pomocy zginać druty, ciąć je, zdejmować izolację. Kombinerki przydają się w każdym warsztacie.
  • Nie można zapominać o pospolitym młotku, który to jest niezbędnym narzędziem kiedy trzeba wbić gwoździa, na przykład przy składaniu nowych mebli.
  • Narzędziem, które przydaje się w wielu sytuacjach jest z pewnością wiertarka. Można nią wykonać wiele prac, przykręcić szafkę, przyczepić uchwyt do telewizora, czy wywiercić potrzebny otwór w ścianie.
  • Poziomnica jest niezastąpiona kiedy chcemy złapać pion czy poziom przykręcając na przykład półkę na książki czy nawet wieszając zwykły obraz na ścianie.
  • Ktoś mógłby powiedzieć, że niepozorna szpachelka to również narzędzie niezbędne. Można przy jej pomocy zgrabnie załatać dziurę w ścianie nakładając masę szpachlową. przydaje się również do oczyszczania na przykład szpadla z ziemi, czy do wycinania trawy, która wyrosła na chodniku.
  • Miarka jest niezbędna Przydaje się zarówno paniom, które chcą zmierzyć długość zasłon, czy również panom, którzy projektują meble do domu. Miarka jest nieocenionym pomocnikiem w domu. Dobrze jest wybrać od razu tą dłuższą, co najmniej 19 metrową, bo często jest tak, że mierząc coś brakuje nam metra czy dwóch i utrudnia to pracę. Dłuższa miarka jest praktyczniejsza.
  • Czym byłby prawdziwy warsztat bez śrubokręta. Warto mieć cały komplet z różnymi końcówkami. przydaje się zarówno śrubokręt gwiazdka, ale krzyżak czy płaski. Różne końcówki oraz różne rozmiary to podstawa wyposażenia majsterkowicza.
  • Czy ktoś pamięta o papierze ściernym? Potrzebny jest często a nigdy go nie ma pod ręką. Przy pomocy papier można wyczyścić wiele rzeczy. Warto mieć kilka arkuszy o różnej granulacji. Nigdy nie wiadomo, która akurat może się przydać.
  • Klucz nasadowy z grzechotką, to narzędzie które niezastąpione jest do śrub znajdujących się w trudno dostępnych miejscach. Grzechotka pozwala nie niezmienianie ustawienia klucza co pół bądź ćwierć obrotu. Trzeba tylko obrócić w przeciwną stronę klucz a śruba pozostaje w swoim położeniu.
  • Klucze imbusowe przydają się zarówno w rowerach,jak i w domu. Można je wykorzystywać przy skręcaniu mebli ale także przy odkręcaniu karniszy aby zdjąć firanki i zasłony.

To tylko niektóre z podstawowych narzędzi w warsztacie. Kupienie ich wszystkich na raz może być sporym wydatkiem. Na początek chyba zawsze zaczyna się od młotka i śrubokręta. Jest również jeszcze jedno pomocne narzędzie, które czasem ratuje wiele opresyjnych sytuacji. Jest to szara taśma- niezbędnik w każdym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *