Nietypowa i solidna podłoga z desek bambusowych

Podłogi z desek bambusowych stają się coraz bardziej popularne, ponieważ drewno bambusa jest stabilne, a także odporne na różnego rodzaju wgniecenia. Charakteryzuje je dosyć nietypowa uroda, a także bardzo korzystna cena, dzięki czemu coraz większa liczba osób decyduje się na zakup tego produktu.

Jeśli chodzi natomiast o właściwości użytkowe, to podłogi bambusowe sprawdzają się idealnie tam, gdzie jest duży ruch, czyli np. w budynkach użyteczności publicznej, jednak warto zastosować je również w domu. Niezwykle ważne jest również to, iż deski bambusowe nie wiążą się z wycinką lasów, ponieważ rosną na plantacjach, a wycince nie podlegają całe rośliny a jedynie niektóre łodygi. Aby poznać nieco bliższe informacje na temat desek bambusowych, warto zapoznać się z informacjami znajdującymi się na stronie http://parkietydlaciebie.pl/produkty/deska-bambusowa.

Deski bambusowe do produkcji podłogi

Do produkcji elementów podłogowych wykorzystywany jest bambus olbrzymi, z którego pozyskuje się pięcio lub też sześcioletnie łodygi, które następnie poddawane są specjalnym procesom technologicznym. Dzięki temu z bambusa możliwe jest wykonanie desek, które można wykorzystać do produkcji podłogi.

Rodzaje podłóg z bambusa

Bambusowe elementy służące do produkcji podłóg, czyli deski lub deszczułki parkietowe wykonywane są z elementów sklejanych. Barwa podłogi uzależniona jest przede wszystkim od sposobu obróbki bambusa. W przypadku naturalnego bambusa uzyskuje się deski o dosyć jasnym zabarwieniu w słomkowym odcieniu. Z kolei tzw. bambus karmelizowany służy do produkcji desek o ciemnobrązowym zabarwieniu. Taki bambus jest wprawdzie bardziej kruchy od tego naturalnego, jednak odznacza go większa twardość oraz wytrzymałość. Bambus może być klejony z tzw. lamelek, a także pleciony. Obecnie na rynku dostępne są deski podłogowe lub deszczułki parkietowe o różnej długość, szerokości oraz grubości. Niezwykle ważne jest to, iż są one fabrycznie wykończone i pokryte kilkoma warstwami specjalnego lakieru, dzięki czemu można je od razu układać na określonym podłożu.

Podłoga z desek bambusowych

Podłogi wykonane z desek bambusowych to bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych paneli podłogowych, ponieważ z uwagi na swoje właściwości nadają się idealnie do domów, w których stosowane jest centralne ogrzewanie. Podczas zakupu desek bambusowych każda osoba powinna zwrócić uwagę na ich jakość, ponieważ czasem zdarzają się wadliwe partie, które bardzo szybko zaczynają pękać i mogą nierównomiernie pęcznieć. Z tego też względu niezwykle ważne jest pochodzenie drewna, dlatego też każda zainteresowana osoba powinna przed zakupem dowiedzieć się, czy sprzedawca nabył deski bambusowe od producenta, który posiada odpowiednie certyfikaty świadczące o wysokiej jakości wyrobu. W sytuacji, gdy sprzedawca nie może przedstawić stosownych dokumentów świadczących o pochodzeniu desek, to lepiej zrezygnować z zakupów i poszukać desek bambusowych w innym sklepie, który udzieli wszystkich niezbędnych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *