Parkiet czy panele? Co wybrać, by cieszyć się wyglądem i jakością podłogi?

Przyszedł czas na najbardziej ekscytujący etap w życiu – wykańczanie własnego domu, czy mieszkania. Wtedy staje się przed istotnymi wyborami, które nie są łatwe. Jednym z takich dylematów jest wybór podłogi. Dlaczego? Ponieważ trzeba mieć na uwadze, że podłoga to jedno z najważniejszych elementów każdego wnętrza. Nie sposób nie zwrócić na nią uwagi.

Ponadto, ciągła eksploatacja podłogi wymusza zastanowienie się, choć przez chwilę, nad oczekiwaniami co do jej jakości i żywotności. Półki w sklepach i marketach budowlanych uginają się od mnogości i różnorodności ofert w zakresie podłóg.

Podstawowym pytaniem, jakie najczęściej zadaje sobie klient, jest: parkiet czy panele? Warto w tym miejscu zastanowić się nad różnicami pomiędzy nimi, następnie skupić się na własnych potrzebach i oczekiwaniach, by wybrać dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie.

Parkiet wykonuje się z drewna. Najlepiej wybrać najszlachetniejsze gatunki drzew, np.: dąb, jesion, modrzew. Najlepiej, by drewno było twarde i wysokiej klasy. Do wykonania parkietu wykorzystuje się klepki z drewna litego, klejone do podłoża. Parkiet daje możliwość stworzenia połączeń wzorów oraz różnych gatunków drzew. Można dzięki niemu stworzyć niepowtarzalne wnętrze, harmonijnie współgrające z naszą osobowością. Parkiet zapewni przytulny klimat wnętrzu, nada mu ekskluzywnego i „ciepłego” wyglądu. Bogatą ofertę stylowych i unikatowych parkietów znaleźć można na stronie http://centrumparkieciarza.pl/.

Warto wiedzieć, jakie są rodzaje parkietów:
– parkiet klasyczny, tradycyjny (pojedyncze deszczułki z drewna litego, tzw. klepki)
– parkiet lamelowy (wykonany z cieńszych i krótszych klepek, które są również tańsze od tradycyjnych)
– parkiet mozaikowy (deszczułki drewna ułożone są w gotowy wzór);
– przemysłowy (z bardzo wąskich deszczułek z drewna, układane na sztorc);
– warstwowy (składa się z dwóch albo trzech, sklejonych ze sobą warstw, odporny na zmiany temperatury).

To, jaki rodzaj parkietu się wybierze, ma wpływ na całokształt aranżacji mieszkania, czy domu. Ważne również, by dostosować rodzaj drewna i jego jakość do potrzeb użytkownika. Twardsze drewno, to oczywiście droższe drewno. Trzeba przemyśleć, czy w każdym pomieszczeniu domu, czy mieszkania jest potrzeba używać drewna najwyższej jakości i klasy. Dochodzi tu również kwestia wielkości wnętrza. w dużych pokojach sprawdzą się duże klepki, natomiast nie będą one dobrze wyglądać w małych, ciasnych pomieszczeniach.

O piękny wygląd trzeba dbać
Istotną kwestią jest impregnacja parkietu. By dłużej cieszyć się pięknem i naturalnością drewnianej podłogi, trzeba zabezpieczyć ją lakierem, specjalnym olejem lub woskiem. Zapewni to ochronę przed wytarciem, odbarwieniem czy trwałym zabrudzeniem podłogi. Odpowiednio zadbany parkiet będzie służyć przez długie lata. A trzeba pamiętać, że renowacja zniszczonej, zaniedbanej podłogi drewnianej, nie jest tanią sprawą.

Panele podłogowe – nęcą różnorodnością i ceną
   Na rynku znaleźć można mnóstwo rodzajów paneli podłogowych. Wykonuje się je najczęściej z tworzywa sztucznego, korka, ale są również dostępne panele z drewna. W odróżnieniu od parkietu, montuje się je bez potrzeby klejenia, dzięki temu montaż jest łatwy i szybki. Panele są rozwiązaniem uniwersalnym, nadają się do wszystkich pomieszczeń o umiarkowanej wilgotności (w zasadzie odradzany jest montaż paneli jedynie w łazienkach). Bogata oferta paneli, pozwoli wybrać takie, które do złudzenia będą przypominać prawdziwe, naturalne drewno. Każdy może dopasować wzór, czy kolorystykę, pod swoje upodobania.
Bez wątpienia, w wyborze paneli warto kierować się również ceną. Chodzi o to, by niekoniecznie postawić na najtańszy produkt, pamiętając, że w parze z ceną idzie jakość.
Jeżeli stawia się na ekskluzywny wystrój wnętrza lub po prostu ma się ochotę na naturalność i klasykę, warto wybrać podłogę z prawdziwego drewna. Parkiet zadowoli osoby wymagające, ceniące najwyższą jakość. Szeroki wybór parkietów, znajdujących się na stronie http://centrumparkieciarza.pl/, sprawi, że każdy znajdzie odpowiednią podłogę, dostosowaną do swoich indywidualnych oczekiwań i gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *