Parkiet drewniany

Parkiety drewniane w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością. Jeszcze dwadzieścia lat temu parkiety te były symbolem luksusu, dziś natomiast są czymś stylowym i osiągalnym dla każdego. Na rynku istnieje bowiem wielu producentów oferujących swoim konsumentom różnego rodzaju wzory i rodzaje drewna. Dzięki tej różnorodności każdy może wybrać coś dla siebie. Do najbardziej popularnych należą podłogi dębowe, bowiem są uznawane za najbardziej wytrzymałe i odporne na zarysowania, co szczególnie istotne wydaje się, gdy w domu są małe dzieci, bądź zwierzęta.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania podłogi drewnianej?

Wybierając podłogę drewnianą do swojego domu należy zwrócić uwagę na rodzaj pomieszczenia, rodzaj mebli, jak również samą aranżację pomieszczenia. Warto również zdawać sobie sprawę, iż w porach zimowych mogą pojawiać się delikatne szczeliny między poszczególnymi belkami drewna. Aczkolwiek nie należy się tym niepokoić, gdyż jest to normalna sprawa przy tego typu podłogach.

Gdzie szukać odpowiednich podłóg drewnianych?

Podczas szukania odpowiednich podłóg drewnianych do naszego domu warto najpierw obejrzeć asortyment proponowany przez wiele różnych sklepów. Jednym ze sklepów, które oferują nam szeroką gamę tych produktów z pewnością będzie firma Parkiety Dla Ciebie. Otóż firma ta doradza przy wyborze parkietu i rodzaju drewna, indywidualnie do potrzeb klienta, jak również wykonuje ich montaż oraz informuje jak dbać o parkiet, by długo nam służył. Współpraca z tą firmą wygląda tak, iż pierwsze stadium współpracy jest prowadzone na podstawie rozmowy, następnie odbywa się wizyta, później dopasowywana jest oferta, a na końcu następuje finalizowanie umowy. Firma posiada duże doświadczenia na rynku parkieciarskim. A grono jej klientów ciągle się powiększa. Te i inne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej parkietydlaciebie.pl.

Producentami podłóg drewnianych są najczęściej takie firmy jak: BalticWood, DecoWood, EXOline, FinishParkiet, Flooria, Jawor Parkiet, Lareco, Solid+, Tarkett, Walczak, Wicanders, a także Wiśniewski i wiele innych świetnych producentów. Jeżeli chodzi o ceny to dla przykładu za deskę warstwową stary dąb zapłacimy 181 złotych netto za metr kwadratowy. Natomiast za deskę dębową dwuwarstwową zapłacimy 215 złotych netto za metr kwadratowy. Podłoga wykonana z naturalnego drewna powoduje, że wnętrze pomieszczenia nabiera indywidualnego stylu i klasy, a plusem jest fakt, iż można ją wiele razy odnawiać. Jednym z najistotniejszych wymogów pod względem odpowiedniej pielęgnacji drewna, jest jego odpowiednia konserwacja oraz utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności. Jeżeli chodzi o temperaturę to jest to około 22 stopni. A jeżeli chodzi o wilgotność to jest około 65%. Aczkolwiek jeżeli martwi nas kwestia konserwowania, możemy zdecydować się na podłogi drewniane, lakierowane. Wystarczy ją wtedy jedynie przemyć co jakiś czas wodą z dodatkiem środka do pielęgnacji podłóg. Należy również pamiętać o tym, aby nie używać środków, które w swoim składzie mają substancje mydlane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *