Plastikowe ogrodzenia – „drewno”, które nie niszczeje

Niezależnie od tego, czy mowa o prywatnych działkach, czy o przestrzeni publicznej, ogrodzenie jest tą częścią przestrzeni, której wybór nastręcza największych trudności. Wobec niego są w końcu postawione największe wymagania.

Ma zapewniać bezpieczeństwo i prywatność, a i względy estetyczne nie mogą być pominięte. Ogrodzenie może ostatecznie zepsuć wrażenie, jakie sprawia najlepsza posiadłość lub też na odwrót – dodać blichtru nawet najprostszej fasadzie budynku.

Minęły już czasy zwyczajnych stalowych siatek, które otaczają budynek wyłącznie do czasu oddania go. Nie wszystkim również odpowiadają ciężkie betonowe słupy, zabierające dużo przestrzeni, co ma znaczenie szczególnie w przypadku zabudowy szeregowej i małych działek. Z drugiej strony, drewniane płoty, choć wyglądają ciekawie, szybko niszczeją, a ich konserwacja jest bardzo trudna. Co więcej, wystarczy zaledwie kilka lat, by drewno osłabło i zamiast bezpieczeństwa zaczęło stwarzać zagrożenie. Istnieje jednak alternatywa dla drewnianych płotów, mająca ich zalety i będąca pozbawiona ich wad.

Ogrodzenia plastikowe z zewnątrz nie różnią się od swych drewnianych odpowiedników. Wiernie odwzorowują strukturę drewna, a mnogość kolorów oraz faktur pozwala na dobranie idealnego ogrodzenia do wizji domu i fasady budynku. Plastikowe elementy są praktycznie nie do odróżnienia od oryginału, dzięki czemu będą idealnym wyborem dla osób ceniących sobie klasyczny styl, a przy tym na tyle nowoczesnych, by decydować się na bardziej trwałe rozwiązania. Wąskie sztachety i inne elementy grodzenia pozwalają na zaoszczędzenie przestrzeni przy równoczesnej ochronie przed niechcianymi odwiedzinami. Są przy tym znacznie mniej masywne od betonowych czy metalowych ogrodzeń, dzięki czemu nie tworzą wrażenia niezdobytej, zimnej „twierdzy”. A to dopiero pierwsze z ich licznych zalet.

Trwałość zapewnia ogrodzeniom plastikowym staranna selekcja materiałów, z których się je tworzy. Dzięki temu wszystkie elementy cechują się odpornością na czynniki zewnętrzne. To sprawia, że posłużą dłużej niż drewniane płoty. Są odporne na wysokie i niskie temperatury, które nie osłabiają ich struktury. Nie niszczą ich opady atmosferyczne (deszcze i śniegi), a także są odporne na kwasy, zasady, sole, tłuszcze i oleje, rozpuszczalniki. W przeciwieństwie do drewna, chronią przed grzybami i bakteriami, które lubują sobie drewniane ogrodzenia.

Niewątpliwym plusem ogrodzeń plastikowych jest łatwość ich utrzymania. Po zamontowaniu nie wymagają dodatkowych prac konserwacyjnych. Do tego ich czyszczenie jest niezwykle łatwe, bowiem wystarczy myjka ciśnieniowa, by ogrodzenie wyglądało jak nowe. Żaden inny typ ogrodzenia nie umożliwia odzyskania pierwotnego wyglądu w tak łatwy sposób.

Firma Replastik oferuje kompleksowy asortyment wszystkich elementów niezbędnych do pełnego ogrodzenia domu. Sztachety, belki, słupki kwadratowe i okrągłe oraz deski umożliwią stworzenie ogrodzenia klasycznego i nowoczesnego. Dostosują się przy tym do każdego terenu – również tego, który nie jest idealnie płaski.

Ogrodzenia plastikowe to oferta skierowana nie tylko do osób indywidualnych, ale również do firm czy budynków publicznych. Dzięki klasycznemu wyglądowi i łatwości utrzymania ogrodzenia te sprawdzą się w każdej sytuacji, zapewniając ochronę i przy tym będąc ozdobą każdej działki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *