Płot na miarę domu

Ogrodzenie domu czy działki to nie tylko forma zabezpieczająca oraz wytyczająca granice własności gruntu. Ogrodzenie jest również elementem dekoracyjnym a także może wyrażać charakter właściciela domu. Powinno być nie tylko funkcjonalne, ale również estetycznie wykonane i ładne, gdyż jest wizytówką domu – widać je już z daleka.

W zależności od wymagań oraz oczekiwań właściciela domu może on zdecydować się na ogrodzenie drewniane, kamienne, metalowe a także betonowe. Mogą być to także ogrodzenia mieszane, łączące w sobie drewno i kamień czy metal i kamień.

Ogrodzenie zapewniające intymność

Dzięki ogrodzeniu domownicy zyskują także swoją intymność. Mogą czuć się swobodnie w ogrodzie i przed domem. Najlepiej taką funkcję będzie spełniać ogrodzenie, którego forma jest jednolita, nie ma w nim prześwitów ani wolnych przestrzeni. Przykładem takiego ogrodzenia będzie ogrodzenie zrobione z drewna, typu panelowego, które jest dostępne w różnych kształtach, wariantach i wymiarach. Bardzo dobrze ich różnorodność obrazuje witryna http://www.complex.gda.pl/_drewno/ogrodzenia,panelowe-jantar,730, gdzie klient może zapoznać się z ich rodzajami. Są to na przykład płoty Jantar, Opal, Ametyst, Bryl czy Kwarc. Każde z nich posiadają przypisaną długość i szerokość a także konkretny przekrój ramy. Klient może dobrać ogrodzenie w odpowiadających mu parametrach i kształcie.Takie ogrodzenia drewniane mogą być również na życzenie klienta impregnowane na brązowo lub malowane w kolorze antracytu czy teaku.

Wielorakość wariantów

Oprócz ogrodzenia panelowego duży wybór klient będzie miał również w drewnianych płotach z półwałków czy sztafet. Są to konstrukcje zawierające przestrzenie między poszczególnymi elementami, ale kształty oraz ułożenie sztachet jest tutaj różnorodne i może być ciekawie zaaranżowane. W zależności od fantazji klienta nie muszą być tylko zwykłym prostokątem, ale również mogą mieć górną powierzchnię wypukłą lub wklęsłą. Wśród słupków składających się na płoty są to słupki z łukiem w kolorze brązowym, bangkirai, teak oraz antracycie. Natomiast dostępne sztafety – gładkie, ozdobne lub ryflowane mogą nadać ogrodzeniu drewnianemu szczególny wyraz i charakter. Natomiast takie drewniane ogrodzenie da również wyjątkowy wyraz i charakter całej posesji. Może nim być również płot z bali drewnianych i desek a nawet płot z betonowymi przęsłami. Niezależnie do tego na jakie drewniane ogrodzenie zdecyduje się właściciel domu musi zawsze pamiętać o jego koniecznej impregnacji i zabezpieczeniu przed warunkami atmosferycznymi oraz grzybami czy pleśnią, która może zaatakować źle zabezpieczone ogrodzenie.

Dopasowanie do domu

Ważne jest dopasowanie odpowiedniego ogrodzenia drewnianego do wyglądu domu, a także zgranie ogrodzenia tak, aby harmonia zachodziła między płotem, furtką oraz bramą. Dostosowanie odpowiedniego koloru czy charakteru do dachu domu, koloru stolarki okiennej czy rodzajów balustrad na balkonach i poręczy przy schodach wejściowych, będzie wyrazem gustu i smaku właściciela posesji. Takie harmonijne połączenie zwróci na pewni uwagę osób odwiedzających czy przechodniów. Da także niepowtarzalny wygląd całej posesji, która przecież jest odzwierciedleniem osób, które ją zamieszkują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *