Rodzaje pokryć dachowych

Pokrycie dachu jest niezmiernie ważnym elementem przy budowie bądź remoncie domu. Podjęcie odpowiedniej decyzji jest niezwykle ważne, gdyż dach jest to inwestycja na długie lata, powinien być więc on trwały oraz estetyczny.
Sklepy oraz hurtownie budowane oferują całą gamę różnorodnych pokryć dachowych. Najczęstszymi materiałami są jak się okazuje ceramika, cement, pokrycia bitumiczne, stalowe bądź drewniane czy nawet ze słomy czy trzciny. To na jaki dach się zdecydować uzależnione jest od wielu różnych czynników. Decydujące znaczenie często ma cena, a na dalszy plan schodzi trwałość czy estetyka. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że istotny jest także kąt nachylenia dachu. To w jakim miejscu stoi dom również ma znaczenie. Dach powinien korespondować z otoczeniem, wpisując się w okolicę.
Jednym z oferowanych materiałów jest blacha ocynkowana. Powstaje ona w wyniku oblania z obu stron ciekłym cynkiem stali niestopowej. Wybierać można pomiędzy blachami płaskimi, profilowanymi bądź blachodachówkami.  Główną zaletą jest niewątpliwie ich niski ciężar.
Decydując się na blachodachówki należy rozważyć czy dach ma odpowiedni kąt nachylenia, który nie powinien być mniejszy niż ok 10 stopni.  W przypadku domów które mają płaskie dachy, blachy płaskie wolno używać jedynie na podszyciu sztywnym z desek bądź płyt wiórowych. Przy domach z dachami wielospadowymi używanie blachodachówek nie zawsze jest opłacalne z powodu dużej liczby odpadów.
Dachówki ceramiczne są najczęściej stosowanie do pokrywania dachów spadzistych. Sprawnie odprowadzają wodę deszczową. Wybór kształtu zależy od inwestora. Niekiedy projekty architektoniczne sugerują określony kształt dachówki pasujący do całego budynku.
Dachówki są ciężkie, ale również bardzo trwałe, niepalne oraz mrozoodporne. Ponadto są bardzo estetycznie i ładnie prezentują się na spadzistych dachach. Zapewniają ciepło oraz bezpieczeństwo.
Występują w dosyć wąskiej gamie kolorystycznej, nie mniej jednak są to najpopularniejsze kolory stosowane na pokryciach dachowych. Do wyboru są również dachówki matowe, półmatowe oraz z połyskiem. Jeśli ktoś marzy o innym kolorze niż te dostępne w stałych ofertach, to może je zamówić oczywiście za dodatkową opłatą.
Podobnym rozwiązaniem jest dachówka cementowa. Jest ona trochę lżejsza, ale występuje w węższej liczbie wzorów. Bardziej estetycznym rozwiązaniem wydaje się jednak dachówka ceramiczna.
Całą gamę materiałów na pokrycia dachowe oferuje firma Dach Profil. W jej ofercie można znaleźć m.in. dachówki betonowe,ceramiczne, blachodachówki, czy również gonty i łupki naturalne. Firma oferuje swoim klientom produkty największych producentów z branży.  Pełna oferta znajduje się pod adresem  http://dachprofil.com.pl/. Warto powierzyć swój dach profesjonalistom, którzy będą potrafili dobrze doradzić, pomogą wybrać odpowiednie materiały. Wystarczy okazać im projekt dachu a z pewnością znajdą korzystne rozwiązanie. Nie ma problemu również z tym, aby przedstawiciel firmy dokonał obmiaru dachu z natury.

dach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *