Winylowe panele podłoge-świetna alternatywa dla tradycyjnych podłóg

Podłoga to najważniejszy element każdego mieszkania, jednak obecnie coraz większa liczba osób decyduje się na zastosowanie paneli winylowych, które prezentują się niezwykle ciekawie. Materiał ten jest niezwykle wytrzymały i sprężysty a swoim wyglądem przypomina drewno, choć tak naprawdę nim nie jest. Czym jednak charakteryzuje się taka podłoga?

Panele winylowe

Głównym elementem podłogi winylowej jest winyl, który bardzo dobrze absorbuje różnego rodzaju obciążenia i jest dosyć sprężysty. Dzięki temu podłoga wykonana z tego materiału jest odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, dlatego też idealnie sprawdza się w budynkach użytku publicznego oraz w domach, w których trzymane są zwierzęta. Bardzo ważną zaletą paneli winylowych jest również sposób montażu, ponieważ można je układać na istniejącej podłodze lub na betonowej wylewce. O pozostałych zaletach paneli winylowych można przeczytać na stronie http://parkietydlaciebie.pl/produkty/panele-winylowe.

Wygląd paneli winylowych każda osoba może dostosować do indywidualnych upodobań, a także do trendów, które obecnie panują na rynku. Dzięki nowoczesnym technologiom podłoga może mieć praktycznie każdy wzór, a w razie takiej potrzeby istnieje możliwość nadruku na panelach znaku firmowego. Panele winylowe wyglądają jak naturalne drewno, ponieważ mogą przybrać bez problemu wygląd drewna sosnowego, dębowego czy też takiego w stylu skandynawskim.

Rodzaje paneli winylowych

Podłogi winylowe dzieli się obecnie ze względu na sposób montażu, ponieważ mogą być układane bezpośrednio na wylewce lub też klejone na istniejącej już podłodze. Jeśli dana osoba zdecyduje się na panele klejone do podłogi, to konieczne jest wcześniejsze przygotowanie wylewki samopoziomującej. Dzięki temu po przykryciu starej podłogi ewentualne nierówności będą niewidoczne. Obecnie coraz większa liczba osób sięga jednak po panele, które można układać na istniejącej podłodze, ponieważ w ten sposób można zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również sporo czasu. Montaż paneli winylowych nie jest skomplikowany, dlatego też każda osoba może to bez problemu wykonać sama bez użycia specjalnego sprzętu. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w nożyczki, dzięki którym wszystko można w odpowiedni sposób dociąć i dopasować do określonego miejsca. Wiele osób napotyka jednak po drodze wiele problemów, dlatego też nie mając cierpliwości do takiej pracy najlepiej zdecydować się na skorzystanie z pomocy specjalisty.

Konserwacja i pielęgnacja podłogi winylowej

Panele winylowe pokryte są specjalną powłoką, jednak raz na jakiś czas warto je w odpowiedni sposób zakonserwować, sięgając w tym celu po specjalne środki dostępne w sklepach. Jeśli chodzi natomiast o jej pielęgnację, to można ją myć tak często, jak to tylko konieczne przy użyciu zwykłego płynu do mycia podłóg. Nagromadzony na podłodze piasek można bez problemu usunąć miotłą bez żadnych obaw, że się zarysuje. Z kolei przy użyciu mopa można pozbyć się ewentualnych zabrudzeń, nabłyszczając tym samym powierzchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *