Wnętrze widziane z perspektywy podłogi

Panele podłogowe cieszą się swoją popularnością już od wielu lat. Ich wprowadzenie na rynek i wyparcie powszechnych niegdyś wykładzin, linoleów oraz płytek PCV, sprawiło, że podłogi w domach stały się nie tylko bardziej praktyczne i zdrowe ale także zyskały na estetyce.

Podłoga wyłożona panelami jest niezwykle przyjazna dla jej użytkownika – zatrzymuje ciepło, amortyzuje upadki, pozwala na łatwe utrzymanie czystości, jest prosta w montażu a także odporna na ścieralność i działanie środków chemicznych. Dodatkowo kolor i wygląd takiej podłogi można dostosować do charakteru i wyrazu wnętrza domu czy mieszkania. Wybór paneli wydaje się więc być oczywisty. Natomiast dylemat może pojawić się w przypadku wyboru odpowiednich paneli. I nie chodzi tu o kolor czy jakość wykonania (chociaż też), ale przede wszystkim o materiał z jakiego mają być wykonane. Czy lepsze będą panele laminowane czy panele drewniane?

Dwa w jednym

Panele mają oczywiście także swoje wady – jak każdy produkt. Popularne panele laminowane są mniej trwałe, niż na przykład drewniany parkiet. Ponadto są mało odporne na wilgoć, słabo tłumią dźwięki (np. kroków lub odkurzania) a także elektryzują się, przyciągając niestety kurz oraz sierść zwierząt. Wydawać by się mogło, że to w takim razie parkiet drewniany może być dużo lepszy od paneli laminowanych. Jednak i on posiada swoje wady, gdyż jego ułożenie jest bardzo czasochłonne i wymaga dużego doświadczenia, nie nadaje się do ogrzewania podłogowego a także jest drogi i wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne. Czym w takim razie właściciel domu powinien wyłożyć swoją podłogę, aby było to jak najbardziej dla niego i domowników korzystne?

Takim złotym środkiem okazuje się produkt plasujący się pomiędzy parkietem drewnianym a panelami laminowanymi. Są to panele podłogowe drewniane, będące połączeniem jednego i drugiego rozwiązania i eliminujące zarazem wady każdego z tych produktów. Oprócz naturalnego wyglądu i trwałości są dodatkowo przyjazne dla alergików (nie przyciągają kurzu i sierści zwierząt), nadają się do zamontowania pod nimi ogrzewania podłogowego, mają przystępne ceny, są łatwe w montażu oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. A to i tak jeszcze nie wszystko.

Do każdego wnętrza

Panele podłogowe drewniane to idealny wybór dla klienta, który chciałby połączyć wszystkie te zalety w jednym produkcie a dodatkowo uzyskać estetyczny efekt wizualny i trwałość na wiele lat. Panele podłogowe produkowane z drewna naturalnego, o których zaletach można poczytać na stronie http://parkietydlaciebie.pl/produkty/panele-podlogowe mogą być z łatwością dostosowane do każdego wnętrza. Wykonanie albo z drewna rodzimego albo z drewna egzotycznego jest gwarancją niepowtarzalności podłogi i umożliwia wybór wielu kolorów oraz wzorów drewna, które będą pasować zarówno do wnętrza nowoczesnego jak i klasycznego. Ich trwałość jest również zagwarantowana poprzez trzy warstwy, z których pierwsza to drewno szlachetne o dużej jakości, a dwie następne pełnią funkcję stabilizacyjną. Wśród wariantów montażu można takie panele ułożyć jako podłoga pływająca a także dają możliwość renowacji i przede wszystkim piękny wygląd, który nigdy się nie znudzi. Wygląd natury, która będzie patrzeć na domownika z perspektywy podłogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *