Wybieramy podłogę do domu

Marzeniem wielu młodych rodzin jest własny przytulny domek,  z ciepłą, miłą podłogą, na której można posiedzieć, pobawić się z dziećmi, podłogą łatwą do czyszczenia, ale i ładnie wyglądającą. No właśnie. Z czego wykonać podłogi do domu? Czy istnieje jakieś idealne rozwiązanie?
Oj wybór może okazać się naprawdę trudny. Szczególnie dlatego, że rynek obfituje w wiele ciekawych rozwiązań, spomiędzy  których nie zawsze łatwo jest wybrać najlepszą ofertę.
Jedni są wielbicielami podłóg kamiennych, z kamienia naturalnego. Nie wszystkich stać na podłogi na przykład  marmurowe, a i nie każdy je lubi. Może i są ładne, eleganckie, ale niestety zimne. Nie zawsze można zastosować ogrzewanie podłogowe. Nie jest przyjemnie chodzić boso po takiej podłodze. Wyjątkiem jest gorące lato, kiedy to chłód podłogi doceni chyba każdy.
Kolejną propozycją może być podłoga z desek drewnianych, bądź parkiet. Drewno pasuje do tradycyjnych wnętrz, nie zawsze jest używane do wnętrz nowoczesnych. Należy uważać, aby podłogi nie zalać, gdyż deski spuchną pod wpływem wody i parkiet czy podłoga może nabrzmieć i się podnieść. Podłogi drewniane są trwałe, lecz należy je cyklinować w zależności od stopnia zniszczenia. Cyklinowanie wykonuje się mniej więcej co dziesięć lat. Deski oraz parkiet  jest to dosyć drogie rozwiązanie, i nie każdego stać na podłogi z litego drewna.
Alternatywą dla parkietów czy podłóg z litych desek drewnianych mogą być popularne panele. W sklepach można spotkać panele mające różne klasy ścieralności. Do pomieszczeń często oraz intensywnie użytkowanych warto kupić panele trwalsze, których powłoka nie ulegnie tak szybko zniszczeniu. Wybór kolorów również jest duży. Z pewnością można znaleźć odcień pasujący do każdego wnętrza. Panele ze względu na swoja grubość są mniej trwałe od litych desek.
Materiałem często polecanym zarówno do domów jednorodzinnych, ale również do biur czy pomieszczeń użyteczności publicznej są podłogi winylowe.
Winyl używany do produkcji tych podłóg jest bardzo trwałym materiałem. Cechuje go wodoodporność, dlatego też podłogi winylowe można układać nawet w łazienkach bądź kuchniach. Antystatyczność sprawia, że są łatwe w utrzymaniu i nie osadza się na nich kurz, tak bardzo jak na innych podłogach. Dodatkową zaletą, ważną szczególnie dla osób mających dzieci bądź dla osób starszych jest antypoślizgowa warstwa, która sprawia, że użytkowanie jest bezpieczne,  zwłaszcza tam, gdzie woda często znajduje się na podłodze, czyli w łazience.  Podłoga winylowa jest odporna na działanie różnych niekorzystnych czynników. Ponadto brak spoin i fug znacznie ułatwia utrzymanie podłogi w czystości.
Podłogi z winylu  dzięki zastosowanej przy produkcji technologii mogą w bardzo realistyczny sposób odzwierciedlać wzór podłogi drewnianej bądź kamienne. Można na nich uzyskać również strukturę drewna lub kamienia.

podłoga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *