Zalety i wady odkurzaczy piorących

Odkurzacze piorące można kupić w każdym sklepie z artykułami AGD. Minęły już czasy, kiedy był to sprzęt niemalże niedostępny, drogi, na który stać było wyłącznie nielicznych klientów. A i znalezienie takiego odkurzacza na rynku było nie lada wyczynem. Obecnie czasy się zmieniły i bez problemu można zafundować sobie taki typ odkurzacza.

Wbrew pozorom, jak się niektórym wydaje nie jest to odkurzacz służący jedynie do prania dywanów. Jest to bardzo wszechstronny sprzęt. Warto przyjrzeć mu się bliżej i poznać jego wady oraz zalety.

Warto czasami wziąć pod uwagę inne modele niż tylko tradycyjne workowe odkurzacze. Niektórzy planując zakup odkurzacza tradycyjnie skupiają się na tych zwykłych mających wymienne worki, ewentualnie pod uwagę brane są również te bezworkowe. Odkurzacze piorące znacznie rzadziej są kupowane. Wynika to wyłącznie z niewiedzy, jak bardzo jest to przydatny i uniwersalny sprzęt, który w pewnością przydałby się w każdym domu.

Poza główną funkcją jaką musi mieć odkurzacz, czyli wciąganiem brudu, ma on szereg innych ciekawych funkcji. W zwykłych odkurzaczach niestety nie można na nie liczyć. Mogą oczywiście jak sama nazwa wskazuje skutecznie prać wykładziny, dywany czy również tapicerkę, oraz fotele samochodowe. Nie trzeba będzie wydawać dodatkowych pieniędzy na profesjonalne firmy piorące, bo posiadając taki odkurzacz można to z łatwością zrobić samemu.

Z pewnością niektórzy pomyślą sobie, że cena za taki sprzęt jest zawrotna. Otóż nie. Te najprostsze modele piorące można mieć już od około 800 zł. Oczywiście ilość oferowanych funkcji w danym modelu ma wpływ na cenę za sprzęt profesjonalny trzeba zapłacić więcej to jest to jednak opłacalna inwestycja.

Jak zbudowany jest odkurzacz piorący?

Z reguły odkurzacze piorące mają dwa pojemniki, z których jeden napełnia się czystą wodą z dodatkiem detergentu, a w drugim zbiera sie brudna po praniu woda, czyli woda odessana z dywanu. czyszcząc dywan tradycyjnie ręcznie schnie od bardzo długo bo woda po praniu w nim pozostaje. Stosując natomiast odkurzacz piorący jest ona odessana przez co dywan szybciej będzie nadawał się do ponownego użytkowania. Dlatego istotnym parametrem na jaki warto spojrzeć przed zakupem jest moc oraz siła ssania odkurzacza. Moc niekiedy jest zawyżona przez producenta, dlatego warto szukać sprzętu z dużą mocą, tak aby odkurzacz był skuteczny podczas prania. Dla niektórych ważna może być także wielkość pojemników na wodę. Mając do czyszczenia duże powierzchnie częściej trzeba będzie uzupełniać i wylewać wodę z mniejszych pojemników.

Jak każdy sprzęt i te posiadają swoje wady. Pierwszą najczęściej wymienianą jest ich waga oraz gabaryty. Nie w każdym mieszkaniu znajdzie się miejsce na duży sprzęt. Odkurzacz piorący jest dosyć ciężki, i choć posiada kółka może to być dla niektórych uciążliwe. Znajdą się również osoby, którym nie spodoba się konieczność mycia pojemników na wodę.

To jednak chyba jedyne wady o jakich warto wspominać. Jak widać odkurzacz taki ma dużo więcej zalet.

Przed zakupem warto przeanalizować również wybór odkurzaczy piorących. Każdy użytkownik z pewnością docenia ich funkcjonalność.

odkurzacz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *