Rolety okienne – jakie wybrać? Rodzaje + montaż rolet

Rolety okienne – jakie wybrać? Rodzaje + montaż rolet

Wewnętrzne rolety okienne są popularnym sposobem osłony okien. W sprzedaży można znaleźć wiele ich wariantów do wyboru. Na co warto się zdecydować? Sprawdź najpopularniejsze rodzaje rolet i informacje o ich montażu.

Kiedy warto wybrać rolety okienne wewnętrzne?

Rolety okienne wewnętrzne są rodzajem osłon okiennych montowanych od wewnątrz budynku. Najczęściej są one umieszczane bezpośrednio na skrzydłach okien, lecz również mogą być zamontowane na ścianie przed wnęką okienną.

Wewnętrzne rolety okienne mają wiele zalet:

  • są przystępne cenowo
  • występują w wielu wariantach do wyboru
  • można dopasować je do wnętrza w każdym stylu
  • nie wymagają skomplikowanego montażu
  • zapewniają wysoki poziom prywatności
  • mogą zaciemniać pomieszczenia

Rodzaje rolet okiennych

Producenci rolet okiennych wewnętrznych mogą zaoferować je w wielu wariantach. Co wybrać?

Mini rolety okienne

Są to jedne z najczęściej stosowanych osłon, które charakteryzują się niską ceną i prostą obsługą. Składają się z materiału, który nawijany jest na wał umieszczony na uchwytach. Materiał na wale nie jest osłonięty. Po bokach rolety mogą być przytrzymane za pomocą linek.

Rolety okienne w kasecie

Tego typu rolety charakteryzują się dodatkową kasetą na wale oraz prowadnicami bocznymi. W efekcie roleta wygląda na bardziej elegancką i jednocześnie jest też lepiej chroniona przed czynnikami zewnętrznymi, między innymi przed zabrudzeniem. Minusem jest jednak wyższa cena.

Rolety dzień-noc

To obecnie jedne z częściej zamawianych rolet okiennych do domów i mieszkań. W porównaniu do standardowych rolet wyróżniają się podwójnym materiałem w pasy, które blokują i przepuszczają światło. W zależności od sposobu ustawienia rolety może ona zablokować światło, przepuścić je lub też wpuścić w pewnym zakresie. Rolety mogą być też opuszczane i podnoszone.

Rolety rzymskie

To propozycja dla osób lubiących eleganckie i praktyczne osłony okienne. Roleta rzymska jest rodzajem rolety tkaninowej, nadającej się do prania, która umieszczona jest na specjalnej konstrukcji. Gdy jest otwarta, tworzy fałdy w górnej części okna, dlatego świetnie nadaje się zamiast firanek.

Rolety plisowane

Plisy montowane są bezpośrednio na oknie i mogą być podnoszone oraz opuszczane od góry albo od dołu. Świetnie nadają do na parter przy ulicy, chodniku.

Jak zamontować rolety okienne wewnętrzne?

Montaż rolet okiennych wewnętrznych nie jest skomplikowany i można przeprowadzić go we własnym zakresie.

Najczęściej rolety montowane są bezinwazyjnie bezpośrednio na skrzydłach okiennych. Stosowane są wtedy specjalne nakładki, które przytrzymują rolety w miejscu.

Można także zdecydować się na montaż do ściany. Wtedy roleta bardzo często jest umieszczana tak, aby zasłaniała całą wnękę okienną.

Usługi montażowe oferują również firmy zajmujące się produkcją rolet na zamówienie.

Gdzie kupić rolety?

Sprzedaż rolet prowadzona jest w wielu firmach. Gdzie rolety w Lublinie dostępne są w najszerszym wyborze i w najniższych cenach?

Warto w pierwszej kolejności sprawdzić oferty na stronach internetowych producentów rolet, gdzie można zapoznać się z dostępnymi wariantami. Wiele z nich publikuje również ceny lub prezentuje specjalne kalkulatory, za pomocą których można łatwo samodzielnie podliczyć koszt wykonania rolet na wymiar.

Najlepiej rolety okienne zamówić w firmie, która ma w tym zakresie duże doświadczenie i prezentuje szeroki asortyment rodzajów rolet wraz z różnymi wariantami materiałów do wyboru.

Warto także zwrócić uwagę na opinie, jakie firma uzyskała od klientów. Na ich podstawie będzie można wybrać godnego zaufania wykonawcę osłon okiennych i uniknąć skorzystania z oferty firmy, która cieszy się mniejszym powodzeniem ze względu na jakość swoich produktów czy obsługi.

 

Dodaj komentarz